Dikey Kule Tw-2s® Serisi

EKİPMAN TÜRÜ:
Dikey Kule

ÇALIŞMA İLKELERİ:
biodesulf tarafından üretilen iki aşamalı yıkayıcılar, optimum bir azaltma verimliliği sağlamak ve atmosfere yayılan emisyonların kanun sınırlarına uymasını sağlamak için tasarlanmıştır. Yıkayıcılar biodesulf tarafından emilen havada bulunan kirleticiler, uygun indirgen reaktiflerle yapılan kimyasal reaksiyonlarla, kirletici olmayan bileşiklere emilir.

Yıkayıcı, iki ayrı aşamaya ayrılmış tek bir dikey yıkama kulesinden oluşur. Yıkama kulesinin alt kısmı, bir conta bölmesiyle iki bölüme (asit biri ve bazi / oksidan biri) bölünmüş bir yıkama çözeltisi yeniden dolaşım tankından oluşur. Bir bölüm asit reaktifini, diğeri ise bazik / oksidan reaktifini içerir. Birinci aşamada hava, alt girişten verilir ve yıkama sıvısı yüzeyinden geçen kulenin içinden yükselir. Kulenin içindeki hava, geniş bir temas yüzeyinden asit çözeltisi ile karşı akımda ve düşük hızda yıkanır.

Yıkanan hava, ikinci aşamaya girmeden önce, birinci aşamadaki paketleme malzemesi üzerine yerleştirilen sıvı asit reaktif sürükleme fenomenini birinci aşamadan ikinciye indiren uygun bir buğu giderici, alveolar damlacığı ayırıcısından geçer.

İkinci aşamada, birinci aşamadan gelen havanın aşağıdaki işlem bölümüne girmesine izin veren ve bu arada ikinci aşamadaki yeniden dolaşımdaki çözeltinin (bazik ve / veya oksidan) alınabileceği bir sistem var. ilk aşamaya düşmek. Solüsyon, ikinci kademenin altına yerleştirilir ve bir boru hattı vasıtasıyla kulenin tabanındaki tanka iner. İkinci aşamada, hava ilk olandaki gibi işlem görür, fakat bazik ve / veya oksidan reaktif ile .

Hava, temizleyiciden harici bir fan tarafından çekilir ve işlemden geçirildikten sonra, ikinci aşamadan çıkar, ikinci bir buğu çözücünün içinden geçer (sıvı sürükleme olayını önler) ve nihayet atmosfere yayılır.

Biodesulf Biyogaz Çevre Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez  : Bahçelievler Mah. Yıldızlı Sok. Emre Apt. No:11/1 Bahçelievler/İST
Şube : Halkalı Merkez Mah. 1. Posta Sok. Cadde 24 No:12/138 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 813 36 81

Desülfürizasyon (desulphurisation) , Koku giderme (odor treatment) , Alev tutucu (flame arrester) , Biogas flare (biyogaz yakma bacası) , Biogas equipment (biyogaz ekipmanları) , Digester mixer (çürütücü tank mikserleri), Çakıl filtre (gravel filter) , Gaz balonu (gas holder) , Blower (hava üfleyici) , UV (ultaviole)