Rejeneratif Yakma Tesisi Cr® Serisi

EKİPMAN TÜRÜ:
VOC (uçucu organik bileşik) Rejeneratif Termal yanma tesisi.

ÇALIŞMA İLKELERİ:
Tesis temel olarak yüksek termal kapasiteli seramik malzemeden (ön ısıtma giriş gaz odası, yanmış odadan arındırılmış gazın bir ısı geri kazanımı ve temiz hava ile temizleme odasının) doldurulmuş üç dikey odasından ve 3 oda. V.O.C ile gaz. 750 ila 800 ° C’ye yakın bir sıcaklığa kadar birinci odadaki alt kısımdan seramik yatağın tepesine geçen bir ön ısıtma aşamasına tabi tutulur.

Daha sonra gaz, genellikle metan ile çalışan modüle edici brülörün, V.O.C.’nin tam oksidasyon sıcaklığına ulaşmak ve / veya korumak için gerekli enerjiyi verdiği hazneden geçer. ve son olarak, ikinci bir odada seramik yatağın alt kısmından yukarıya geçerek biriken ısıyı gevşetir ve serbest bırakılır, temizlenir, atmosfere atılır. Üçüncü oda seramik yatağında, yanma odasına kirli havanın geri kalanını iletmek amacıyla taze bir hava akımı tabandan yukarıya doğru gider. Yüksek termal kapasiteye sahip özel seramik yataklar, 92’den% 95’e kadar bir termal geri kazanım verimi elde etmeyi sağlar.

Bu verimlilik, V.O.C.’den üretilen ısıya eklendi. oksidasyon, bir V.O.C’den başlayan destekleyici yakıt olmadan işlemi sürdürmek için yeterlidir. konsantrasyon değeri 1,2 -2 g / Nm3’ten yüksek. 3 oda, düzenli aralıklarla, sabit bir C.O.T.’yi temin etmek için ön ısıtma, geri kazanma ve özel otomatik valflerle yıkama işlevini değiştirir. 

Biodesulf Biyogaz Çevre Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez  : Bahçelievler Mah. Yıldızlı Sok. Emre Apt. No:11/1 Bahçelievler/İST
Şube : Halkalı Merkez Mah. 1. Posta Sok. Cadde 24 No:12/138 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 813 36 81

Desülfürizasyon (desulphurisation) , Koku giderme (odor treatment) , Alev tutucu (flame arrester) , Biogas flare (biyogaz yakma bacası) , Biogas equipment (biyogaz ekipmanları) , Digester mixer (çürütücü tank mikserleri), Çakıl filtre (gravel filter) , Gaz balonu (gas holder) , Blower (hava üfleyici) , UV (ultaviole)