Termal Yakma Tesisi Ct® Serisi

EKİPMAN TÜRÜ:
V.O.C. (Uçucu Organik Bileşikler) Geri kazanımlı termal geri kazanımlı termal oksidasyon sistemi.

ÇALIŞMA İLKELERİ:
Ünite esas olarak bir kabuk ve borulu ısı eşanjörü ve modüle edici bir brülör ile donatılmış bir yanma odası ile yapılır. V.O.C.’yi içeren gaz. Aynı ısı değiştiricinin kabuk tarafından geçen yanma gazları tarafından salınan ısı vasıtasıyla kabuk ve tüplü ısı değiştiriciden 450 ÷ 550 ° C’ye yakın bir sıcaklığa kadar önceden ısıtılır ve ardından yanma odasından geçer normalde doğal gazla beslenen modüle edici brülör, VOC’nin termal termal oksidasyonunun tamamlandığı sıcaklığa ulaşmak ve sabit tutmak için gereken enerji miktarını sağlar. Son olarak, ısı eşanjörünün kabuk kısmından geçen, kendisini 200 ° 300 ° C girişinden daha büyük bir sıcaklığa kadar soğutan ve atmosfere temizlenir.

C.O.V.’ye göre, gazların yanma odasında kalma süresi 0,6 ila 2 s arasında, 750 ÷ 950 ° C arasındadır. Kimyasal bileşim,% 99,9’a varan verim ve 10 ÷ 20 mg / Nm3’ten düşük bir sürekli emisyon seviyesi olan karbon dioksit ve su oluşturmak için organik bileşiklerin oksijen ile tam termal oksidasyonunu garanti eder. (Toplam organik karbon).

Isıl geri kazanımın verimliliği normalde, gerekli yüksek değişim yüzeylerinden dolayı% 60-70 arasındadır: bu nedenle, yanma sıcaklığını korumak için yüksek bir yardımcı yanıcı tüketimine ihtiyaç duyulur; az miktarda gaz akışı ve yüksek VOC Konsantrasyon veya rejeneratif termal geri kazanımın, işlem görecek gaz akışındaki yüksek katı partikül konsantrasyonundan dolayı tavsiye edilmediği uygulamalar için.

Biodesulf Biyogaz Çevre Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez  : Bahçelievler Mah. Yıldızlı Sok. Emre Apt. No:11/1 Bahçelievler/İST
Şube : Halkalı Merkez Mah. 1. Posta Sok. Cadde 24 No:12/138 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 813 36 81

Desülfürizasyon (desulphurisation) , Koku giderme (odor treatment) , Alev tutucu (flame arrester) , Biogas flare (biyogaz yakma bacası) , Biogas equipment (biyogaz ekipmanları) , Digester mixer (çürütücü tank mikserleri), Çakıl filtre (gravel filter) , Gaz balonu (gas holder) , Blower (hava üfleyici) , UV (ultaviole)