Katalitik Yakma Tesisi Cc® Serisi

EKİPMAN TÜRÜ:
V.O.C. (Uçucu Organik Bileşikler), geri kazanımlı termal geri kazanımlı katalitik oksidasyon sistemi.

ÇALIŞMA AMACI :
Ünite esas olarak bir kabuk ve borulu ısı eşanjöründen, modüle edici bir brülör ile donatılmış bir yanma odasından ve heterojen fazda çalışan bir oksidasyon katalizör yatağından oluşur.

V.O.C.’yi içeren gaz akışı. Aynı ısı değiştiricinin kabuk tarafından geçen yanma gazları tarafından salınan ısı vasıtasıyla ve aynı ısı değiştiricinin kabuk tarafından geçen ısı vasıtasıyla kabuk ve tüp ısı değiştiricisinden 200 ° C’ye yakın bir sıcaklığa kadar önceden ısıtılır. normalde doğal gazla beslenen modülatör brülör, VOC’nin katalitik oksidasyonunun tamamlandığı sıcaklığa ulaşmak ve sabit tutmak için gereken enerji miktarını sağlar. 300 ÷ 450 ° C olduğunda katalizör yatağından geçer, burada katalitik oksidasyon reaksiyonu meydana gelir ve son olarak ısı değiştiricinin kabuk kısmından geçerek kendisini 150 ° C’den daha büyük bir sıcaklığa soğutan soğurulmuş ısıyı serbest bırakır ÷ 200 ° C ve atmosfere temizlenmiş olarak yayılır.

Yanma odasındaki gaz akışının kalma süresi 0,3 ile 0,4  arasındadır.
C.O.V.’ye göre, 300 ÷ 450 ° C arasında bir sıcaklık. Kimyasal bileşim,% 99,9’a kadar verim ve 50 mg / Nm3’ten düşük bir sürekli emisyon seviyesi ile karbon dioksit ve su oluşturmak için organik bileşiklerin oksijen ile katalitik oksidasyonunu garanti eder.

Termal geri kazanımın verimliliği normalde% 60 ila% 70 arasındadır, çünkü gereken yüksek değişim yüzeyleri ve bu nedenle sıcaklığı korumak için yanıcı yardımcı madde tüketimi de yüksektir, bu nedenle bu tür bir teknoloji sadece çok az için uygundur / orta gaz akışları ve VOC 3 ÷ 5 g / Nm3’ten daha büyük konsantrasyon.

Biodesulf Biyogaz Çevre Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez  : Bahçelievler Mah. Yıldızlı Sok. Emre Apt. No:11/1 Bahçelievler/İST
Şube : Halkalı Merkez Mah. 1. Posta Sok. Cadde 24 No:12/138 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 813 36 81

Desülfürizasyon (desulphurisation) , Koku giderme (odor treatment) , Alev tutucu (flame arrester) , Biogas flare (biyogaz yakma bacası) , Biogas equipment (biyogaz ekipmanları) , Digester mixer (çürütücü tank mikserleri), Çakıl filtre (gravel filter) , Gaz balonu (gas holder) , Blower (hava üfleyici) , UV (ultaviole)