Kompakt Bio Filtre Bio-Comp® Serisi

EKİPMAN TÜRÜ:
Kompakt Biyofiltre.

ÇALIŞMA İLKELERİ:
biodesulf biyofiltre, gaz atıklarını arıtmak için kullanılır. Biyofiltreye giren hava, havada bulunan kirleticiler sıyırılır ve metabolize edilirken yatak / destek (içinde mikro organizmaların bulunduğu sulu bir “biyofilm” ile kaplanmış organik partikül materyali) ile yukarı doğru hareket eder.
Kirletici maddeler daha sonra, havada bulunan oksijenle biyolojik oksidasyon yoluyla su buharı, karbon dioksit ve biyokütleye dönüştürülür.

Uygun malzemelerin kullanımı (kompost, ağaç kabuğu, ağaç yongaları, vb.) Sayesinde filtre yatağı birkaç yıl dayanabilir. Biyofiltrenin doğru çalışması, aşağıdaki parametrelerin korunmasını gerektirir: sıcaklık (> 10 ° C), pH (olabildiğince nötre yakın), nem (biyofilmi ve dolayısıyla mikrop popülasyonunu korumak için) yanı sıra besinler ve oksijen.

Nem, yalnızca biyo-filtreye giren havayı doyuran (optimum koşullar yaratan) doygunluğu arttırmakla kalmayan (aynı zamanda en uygun koşulları yaratan) bir eko-kimyasal TW® temizleyici / nemlendirici ile de sağlanabilir, ayrıca biyofiltre zarar verebilecek kirleticileri gidermek için ön arıtma aşaması olarak da kullanılabilir.  Seri olarak entegre bir temizleyici-biyofiltre kullanılması, temizleyiciden çıkan havanın neme doyduğundan ideal çalışma koşullarını garanti eder.

Bu amaçla, bir kimyasal ön arıtma işleminin gerekli olmadığı durumlarda biodesulf , TW® temizleyiciden daha ucuz olan ancak havayı nemlendirmede eşit derecede etkili olan UHR® serisi nemlendiricileri sağlayabilir.

Son olarak, oksijenin biyofilm boyunca dolaşımını kolaylaştırmak için havanın yatağın tüm hacmi boyunca eşit şekilde dağılmasını sağlamak gerekir. Karışık bir destek kullanılması (örneğin kompost kabuğu) filtrenin uygun gözenekliliğini sağlar.

Biodesulf Biyogaz Çevre Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez  : Bahçelievler Mah. Yıldızlı Sok. Emre Apt. No:11/1 Bahçelievler/İST
Şube : Halkalı Merkez Mah. 1. Posta Sok. Cadde 24 No:12/138 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 813 36 81

Desülfürizasyon (desulphurisation) , Koku giderme (odor treatment) , Alev tutucu (flame arrester) , Biogas flare (biyogaz yakma bacası) , Biogas equipment (biyogaz ekipmanları) , Digester mixer (çürütücü tank mikserleri), Çakıl filtre (gravel filter) , Gaz balonu (gas holder) , Blower (hava üfleyici) , UV (ultaviole)