Kuru Filtreler Karbon Filtre Fc® Serisi

EKİPMAN TÜRÜ:
Karbon filtresi.

ÇALIŞMA İLKELERİ:
Adsorpsiyon teknolojisi, aktif karbonun çoğu uçucu organik bileşiği tutma kabiliyetine dayanmaktadır. Aktif karbon, son derece gözenekli bir karbon formundan oluşan, kimyasal olarak inert bir endüstriyel malzemedir (veya H2S giderimi için NaOH ile doygun hale getirildiğinde aktifleştirilmiş bir malzemedir). İçine çok fazla adsorpsiyon özelliği veren olağanüstü yüksek iç yüzey alanına sahip bir malzemedir.

Gözenekleri (büyüklüğü değişken olan), bu malzemenin adsorbtif bileşenlerini oluşturur. Kirlenmiş hava, aktif karbon yatağından aşağı doğru geçer, kirleticileri biriktirir ve karbondaki gözenekleri doyurur.
Hava, karbon filtreden standart bir fan tarafından geçirilir. İşlem gören hava atmosfere salınır.

biodesulf tarafından üretilen aktif karbon filtreleri, özel yapıları nedeniyle, belirlenen emisyon standartlarına uyumu sağlamak ve periyodik bakım işlemlerini kolaylaştırmak için işlemlerde oldukça etkilidir.

Biodesulf Biyogaz Çevre Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez  : Bahçelievler Mah. Yıldızlı Sok. Emre Apt. No:11/1 Bahçelievler/İST
Şube : Halkalı Merkez Mah. 1. Posta Sok. Cadde 24 No:12/138 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 813 36 81

Desülfürizasyon (desulphurisation) , Koku giderme (odor treatment) , Alev tutucu (flame arrester) , Biogas flare (biyogaz yakma bacası) , Biogas equipment (biyogaz ekipmanları) , Digester mixer (çürütücü tank mikserleri), Çakıl filtre (gravel filter) , Gaz balonu (gas holder) , Blower (hava üfleyici) , UV (ultaviole)